Obrączka to piękny symbol małżeństwa, miłości i wierności. Rytuał wymiany obrączek znany był już w czasach starożytnych, okrągły kształt pierścienia uważany był wtedy za magiczny, ludzie wierzyli, że chroni przed złymi duchami. Ta magia związana z obrączką przetrwała do dzisiejszych czasów. Teraz wiele osób używa obrączek do wróżb, które mają odpowiedzieć na wiele najważniejszych w życiu pytań takich jak to o ilość i płeć dzieci, albo o szczegóły związane z przyszłym mężem.

Wróżby z obrączki – co jest potrzebne?

Wystarczy mieć obrączkę – swoją albo cudzą. Do tego często przydatne są akcesoria takie jak szklanka i nitka albo długi włos. Dlaczego ważne jest, aby wróżyć z obrączki, a nie z innego pierścionka? Po pierwsze ze względów praktycznych – obrączka jest równomiernie obciążona z każdej strony. Po drugie ze względów magicznych – tak jak już wcześniej było wspomniane, obrączka poprzez swoją symbolikę niesie ze sobą dużą moc magiczną. Wróżby z obrączką są łatwe do wykonania, a odpowiedzieć mogą na wiele nurtujących nas pytań. Oczywiście odpowiedzi te należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, gdyż każda, nawet najbardziej doświadczona we wróżbach obrączka może się czasem pomylić.

Wróżba z obrączki – ciąża

Należy napełnić szklankę do połowy wodą, a następnie przewlec nitkę, albo włos przez obrączkę. W ten sposób tworzy się wahadełko, które należy umieścić w szklance. Obrączka powinna być nad linią wody, nie może jej dotykać. Kiedy wahadło zacznie się poruszać, należy policzyć liczbę uderzeń o ściany naczynia, liczba ta wskaże wiek, w jakim kobieta zajdzie w pierwszą ciążę.

Wróżba z obrączki – ilość dzieci

Jeśli już wiadomo, w jakim wieku zajdzie się w pierwszą ciążę, warto też poznać liczbę przyszłych dzieci. W tym celu należy użyć wahadełka, przygotowanego w taki sam sposób jak w poprzedniej wróżbie. Wahadełko należy chwycić lewą dłonią. Następnie należy trzy razy przepuścić obrączkę między palcami drugiej dłoni, zaczynając od strony kciuka. Później trzeba obrócić prawą dłoń, tak żeby jej część wewnętrzna skierowana była ku górze i umieścić wahadło nad jej środkiem. Obrączka zacznie się obracać, a liczba tych obrotów da odpowiedź na pytanie o ilość dzieci.

Wróżba z obrączki – płeć dziecka

Jeśli chcemy, aby obrączka wywróżyła nam jaką płeć będzie miało dziecko, należy ją umieścić na wahadełku, nad brzuchem, kobiety, która spodziewa się dziecka. Ruch wahadłowy oznacza dziewczynkę, a kółka chłopca. Jeżeli wahadełko poruszać się będzie na oba te sposoby, to znaczy, że możemy spodziewać się bliźniąt, dwojga płci. Jeśli zaś obrączka poruszać się będzie chwilę, a następnie przystanie i zacznie się znowu poruszać w ten sam sposób, oznacza to, że na świat przyjdą bliźnięta jednopłciowe. Jeśli o płeć dziecka zapytać chce kobieta, która w ciąży jeszcze nie jest, należy wykonać tę samą wróżbę tylko nie nad brzuchem, a nad wnętrzem prawej dłoni.

Wróżba z obrączki – partner

Wróżenie z obrączki może nam dać odpowiedzieć nie tylko o szczegóły związane z potomstwem, ale też te dotyczące przyszłego partnera. Jeżeli chcemy poznać jego imię, należy wykonać wróżbę ze szklanką. Tym razem jednak zanurzyć obrączkę w wodzie, tak by sięgnęła, aż do dna. Następnie należy szybko ją wyciągnąć i liczyć odbicia od ścianki. Kolejne odbicia oznaczają kolejne litery alfabetu. Gdy obrączka skończy się odbijać, możemy czynność powtarzać, tak aż uzyskamy całe imię przyszłej miłości, albo zakończyć na pierwszej literze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj