Sen o ciąży

Ciąża jest popularnym i dosyć uniwersalnym motywem sennym. Najczęściej jest interpretowana jako zapowiedź znaczących zmian w życiu, które jednak będą wymagały odpowiedniego przygotowania i mogą zmienić dotychczasową rzeczywistość w nieprzewidywalny sposób. Można to traktować jako symptom rodzącej się nadziei i gotowość do podjęcia działań, które związane będą z walką o samego siebie – czy to przez skonfrontowanie się z własnymi pragnieniami i marzeniami, czy wręcz skłonność – i konieczność – do poświęcenia się dla marzeń. Nie należy postrzegać tego snu jako zapowiedź prawdziwego zajścia w ciążę. Liczy się przede wszystkim wymiar duchowy, nowe możliwości.

Osoby śniące o ciąży

Kluczowe jest określenie, kto śni o ciąży. Jeśli sen jest wynikiem podświadomych pragnień o dziecku albo faktycznym odzwierciedleniem stanu fizycznego osoby śniącej, nie należy takiego widzenia traktować w takich samych kategoriach interpretacyjnych. To przede wszystkim marzenia, które znalazły ujście w czasie snu.

Niemniej istotnym przy interpretacji jest określenie stanu emocjonalnego, który towarzyszył. Zupełnie inne znaczenie będzie miał sen o ciąży, która przepełniała obawą, lękiem, a nawet złością i rozczarowaniem. To określa przede wszystkim stosunek do wszelakich zmian, transformacji duchowej, która ma miejsce w naszym życiu. Jeśli natomiast przyjmujemy ją pozytywnie, jako coś dobrego, na co śniący jest gotowy bądź po prostu akceptuje ten stan rzeczy, należy przyjąć, że w codziennych sytuacjach zachowamy się podobnie, a nasza psychika w zdrowy i odpowiedzialny sposób przyjmie zmiany.

Powinniśmy także uwzględnić reakcję otoczenia. Jeśli we śnie byli ludzie, to ich zachowanie może odzwierciedlać nasze obawy i lęki społeczne. Bariery – bądź przeciwnie, znalezienie pomocnej dłoni – symbolizują, że w naszym otoczeniu znajdą się osoby, które pomogą przetrwać ten szczególny i wymagający okres zmian.

Widzieć we śnie osobę w ciąży

Co jednak w sytuacji, gdy śniący widzi inną osobę w specjalnym stanie?

Jeśli jest to osoba z bliskiego otoczenia należy traktować to jako pomyślny znak, w którym zostanie podjęte specjalne przedsięwzięcie, mające na celu pomóc w życiu codziennym. Może to być gotowość do zmiany miejsca pracy, przełamania codziennej rutyny. To zapowiedź przemiany, która choć nie będzie dotyczyć śniącego osobiście, tak będzie miała wpływ na jego życie.

W przypadku, gdy śniący widzi kogoś z dalszego kręgu znajomych w ciąży bądź nawet nieznajomego, reprezentuje to odzwierciedlenie jego podejścia do sukcesów innych. Przechodzi obojętnie, jest zazdrosny, rozmyśla o własnym życiu i ścieżkach, które wybrał? Emocje, które wtedy odczuwał w pełni to odkryją.

1 KOMENTARZ

  1. w ciąży to się dopiero głupie rzeczy śnią. Na przykład że rodzisz zwierzę abo że właśnie dostałaś miesiaczkę -.- tak jak mi 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj