Wpływ ułożenia ciał niebieskich na ludzi jest wyraźny. Przejawia się on występowaniem wspólnych i powtarzalnych cech u osób, które rodzą się w tych samych momentach roku. Np. wczesnym latem. Dla mieszkańców Ziemi kluczowe znaczenie ma Słońce. Dlatego znaki Zodiaku, uzależnione właśnie od jego położenia są tak cenną wskazówką. Warto orientować się, które z nich współgrają ze sobą, dzięki czemu mają większe szanse na to, by tworzyć udane relacje miłosne lub przyjacielskie, a które są antagonistami.

Podział znaków Zodiaku ze względu na żywioły

Wyróżniamy cztery żywioły, którym przyporządkowane są wszystkie znaki Zodiaku. Każdemu po trzy.

Żywioł ognia: Baran, Lew, Strzelec.

Żywioł powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik.

Żywioł wody: Rak, Ryby, Skorpion.

Żywioł ziemi: Byk, Panna, Koziorożec.

Najczęściej zdziwienie budzi fakt, że Wodnika zalicza się do żywiołu Powietrza, a nie Wody. Warto o tym pamiętać, ponieważ uprzedzając fakty, znaki Zodiaku, które zaliczają się do wodnych, raczej słabo współgrają z Wodnikami. Prócz tego klasyfikacja jest raczej logiczna i prosta do zapamiętania. Rogate i Panna twardo stąpają po ziemi (w istocie osoby spod tych znaków Zodiaku są realistami i cenią sobie konkrety). Skorpion może nie do końca jest stworzeniem wodnym, ale poniekąd przypomina raka, więc tak można skojarzyć jego przynależność do zbioru. Znaki powietrzne są mało uchwytne. Natomiast ogniste charakteryzuje wyjątkowy temperament i waleczne nastawienie.

Które znaki Zodiaku są najlepiej do siebie dopasowane?

Klucz jest prosty. Najbardziej odpowiadają sobie znaki, które zaliczają się do tych samych żywiołów. To właśnie ich połączenie daje największe szanse na znalezienie wspólnego języka. Prócz świetnego porozumienia, często występuje jeszcze podobieństwo dążeń i potrzeb. Dlatego te znaki Zodiaku mogą zawiązywać nie tylko udane przyjaźnie, ale także tworzyć wyjątkowo zgodne związki czy małżeństwa.

Na tym jednak nie koniec. Niektóre żywioły bowiem wspomagają się wzajemnie. Zatem poza znakami Zodiaku dopasowanymi do siebie maksymalnie wyróżniamy jeszcze te, które pasują do siebie bardzo dobrze. One również mogą liczyć na udane wzajemne relacje. Zodiaki pod patronatem Ognia świetnie współgrają z powietrznymi (płomień potrzebuje tlenu), natomiast wodne z ziemskimi (deszcz nawadnia glebę).

Które znaki Zodiaku nie są sobie przeznaczone?

Na zasadzie analogii, najgorzej dopasowane są znaki Zodiaku, które zaliczają się do opozycyjnych żywiołów. Ziemskim i wodnym trudno dogadać się zarówno z powietrznymi, jak i ognistymi. By lepiej zapamiętać tę zależność również warto zastosować metodę skojarzeń. Człowiek nie może oddychać ani pod wodą, ani pod ziemią, gdyż zabraknie mu powietrza, którego potrzebuje podobnie jak płomienie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj