Jeśli regularnie nawiedzają Cię sny o wypadających zębach, nie masz powodów do obaw. W rzeczywistości to jeden z najczęściej powtarzających się snów! Powtarzające się koszmary mogą być ściśle związane z tym, co dzieje się w ciągu dnia, ponieważ mózg może używa języka symboli i obrazów, aby stawić czoła wyzwaniom na jawie. Sny mogą być używane jako swego rodzaju okno do twojej podświadomości.

Wyciąganie zęby z jamy ustnej – znaczenie snów o wypadających zębach 

Jeśli we śnie wyciągasz ząb z jamy ustnej, Twoja świadomość manifestuje, że masz niezałatwione sprawy – konflikt, o którym ciężko Ci myśleć, lub który chcesz zakończyć. Jeżeli widzisz, że ząb chwieje się w dziąśle, po prostu musisz go usunąć. Ten proces myślowy jest analogiczny do rozwiązania sporu.

Znaczenie snów o wypadających zębach – powolne wypadanie zębów 

Często nawracającym snem jest koszmar o tym, że zęby zaczynają wypadać powoli lub jeden po drugim. Kiedy wypadają same, zwykle wiąże się to ze słowami, które wypowiedziałeś, ale nie chciałeś tego robić. Być może powiedziałeś coś bez zastanowienia – rozpuściłeś plotkę, która nie powinna pójść dalej. Jeżeli zęby wypadają pojedynczo, zastanów się nad tym, co zrobiłeś dzień wcześniej. Czy zacząłeś przekazywać informacje o kimś lub o czymś? Czy powiedziałeś błahą rzecz, która w istocie nie była taka błaha?

Znaczenie snów o wypadających zębach – brak zębów 

Jeśli śniło Ci się, że wszystkie zęby wypadły na raz, to ostrzeżenie, że mówisz zbyt dużo i bez zastanowienia. Ludzie, którzy mają tę cechę osobowości, zazwyczaj są tego świadomi, a sen jedynie manifestuje ich skłonności. Im więcej zębów w śnie wyjdzie, tym większe znaczenie ma to, co powiedziałeś. Kiedy próbujesz złapać zęby, można to interpretować jako znak, że jesteś świadomy, iż nie powinieneś mówić za dużo.

Znaczenie snów o wypadających zębach – wypadanie części zębów 

Gdyby we śnie wypadło ci tylko kilka zębów, znowu odzwierciedla to, że powiedziałeś zbyt dużo. Doświadczeni analitycy snów radzą, aby zastanowić się nad tym, co powiedziałeś dzień wcześniej, ponieważ sny zawsze będą powiązane z czymś, co wydarzyło się chwilę przed snem. Być może skłamałeś, albo celowo zataiłeś część prawdy? Jeśli we śnie zostało tylko trochę zębów w jamie ustnej, możesz nadal czuć, że nie straciłeś godności i nie zawiodłeś zaufania bliskich osób.

Jeżeli zdarzyło Ci się przeżyć koszmar o wypadających zębach, zastanów się chwilę nad sobą, nad swoimi cechami charakteru. Czy nie jesteś momentami zbyt rozmowny? Czy zdarza Ci się wyjawiać cudze tajemnice? W interpretacji snów wszystko ma znaczenie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj