Czasem zdarza się, że kiedy wchodzimy do jakiegoś domu lub mieszkania od razu czujemy dobrą lub złą energię. Może to mieć związek z przedmiotami, które znajdują się w domu. Niektóre rzeczy użytku domowego owiane są złą sławą jeśli chodzi o wierzenia i przesądy. Zastanawiałeś się kiedyś o co chodzi z pękniętym lustrem albo pawimi piórami? W tym artykule dowiesz się co przynosi pecha w domu, a co wróży szczęśliwe życie.

Czym są przesądy?

Inaczej zabobony. Są to najczęściej pozostałości po dawnej kulturze naszych przodków, która miała duży związek z magią oraz wierzeniami. Są to rzeczy i zjawiska niemożliwe do zweryfikowania oraz udowodnienia naukowego. Przesądy są przekazywane z pokolenia na pokolenie i są obecne w naszej kulturze od wieków, mimo że często nie znajdują uzasadnienia w realnym życiu.

Co przynosi pecha w domu?

Zatrzymany zegar lub nieaktualny kalendarz

Przesąd głosi, że zegar który się zatrzymał i nie da się go ponownie uruchomić, wyznacza godzinę nieszczęścia. Podobnie jest z kalendarzem – lepiej dbać o jego aktualność. Według zasad Feng shui zepsute urządzenia lub przedmioty które w jakiś sposób odmierzają czas mogą przynieść ogromnego pecha i przynieść do naszego życia wiele przykrości. Dla bezpieczeństwa lepiej pozbyć się takich rzeczy z domu!

Bujane krzesła i fotele

Jeśli bujane meble kojarzą Ci się ze strasznymi scenami z horrorów – coś w tym jest! Według wierzeń Irlandczyków bujany fotel, na którym nikt nie siedzi, przyciąga demoniczne siły, które chętnie zamieszkają w Twoim domu. Czy sentyment do starych mebli jest wart tego strachu?

Pęknięte lustro

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zbić lustro? Nam niestety też. W takiej sytuacji zawsze znajdzie się ktoś, kto powie: Teraz czeka Cię 7 lat nieszczęścia! Według Feng shui lustro jest naszym odbiciem i powinno być utrzymywane w należytej czystości i dbałości, ponieważ każda skaza na lustrze odbije się na duszy osoby, która się w nim przegląda. Pecha i nieszczęście w życiu może przynieść również ustawienie lustra na przeciwko łóżka – te straszne sceny z odbiciem w lustrze również znamy z horrorów!

Pawie pióra

Paw od wieków jest kojarzony z magicznym zwierzęciem, do którego powinno się podchodzić z należytym szacunkiem. Ptak ten jest z natury bardzo czujny, więc utarło się o nim przekonanie, że jego pisk zwiastuje rychłą śmierć. Pawie pióra, mimo że są bardzo kolorowe i estetyczne może jednak nie powinny pełnić roli ozdoby w naszym domu?

Jakie przedmioty w domu zwiastują szczęście?

Podkowa

Powszechnie wiadomo, że podkowy przynoszą szczęście. Często jednak pojawiają się pytania i wątpliwości, w jaki sposób ułożyć podkowę, żeby przyciągała do domu szczęście? Już spieszymy z wyjaśnieniem! Podkowa ułożona w każdym kierunku będzie dawała pozytywny wydźwięk. Jeśli jednak chcemy, żeby do naszego domu zawitała radość i miłe zbiegi okoliczności, powinniśmy ułożyć ją w literę „U”. W przypadku, kiedy chcemy ochronić nasz dom i domowników od złych uroków, zazdrości i wizyt nielubianych gości powinniśmy ułożyć ją odwrotnie.

Kwiaty i świeże zioła

Żywe kwiaty i zapach ziół symbolizuje życie. Miło jest również patrzeć jak kwiaty rosną w siłę dzięki naszemu poświęceniu. Jeśli chcemy być pewni pozytywnego działania roślin na nasze życie, warto sprawdzić symbolikę poszczególnych gatunków. Na przykład róże są symbolem płomiennej miłości, a jemioła lub aloes zwiększą naszą szansę na potomstwo.

Łapacz snów

Łapacze snów kilka lat temu były bardzo popularne – znajdowały się praktycznie w każdym numerze czasopism dla nastolatek i pań domu. Co tak naprawdę oznacza ich obecność w naszym domu? Przede wszystkim te magiczne przedmioty chronią nas przed sennymi koszmarami i nie pozwalają siłom nieczystym zawładnąć naszym ciałem podczas snu. Przynoszą do naszego życia szczęście i zwiastują powodzenie.

Jeśli w Twoim domu nie ma żadnych przedmiotów przynoszących szczęście, lepiej się w nie zaopatrz! Przesądy co prawda nie zawsze się sprawdzają, ale nie warto stawiać na szali szczęścia naszych rodzin i spokojnego miru domowego.

1 KOMENTARZ

  1. Łapacz snów mam powieszony w pokoju nad łóżkiem młodego praktycznie od urodzenia. Słyszałam też przesąd, ze w kołysce/wózku/łóżeczku powinno się powiesić czerwoną kokardkę żeby uchronić dziecko przed urokiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj