Codziennie wieczorem po ciężkim dniu kładziemy się do łóżka z nadzieją na odpoczynek i spokojny sen. Właśnie, sen. Jest nam bardzo przyjemnie, jeśli w jego trakcie nawiedzą nas wizje, w których leżymy na plaży w gorących krajach, albo niespodziewanie wygrywamy na loterii, to chociaż podczas snu możemy się nią pocieszyć. Jednak nie zawsze jest tak miło i przyjemnie. Czasami w naszych snach pojawiają się koszmary. Każdy z nas zna sytuację, w której budzimy się zlani potem. A wszystko to prowadzi do tego, że chcemy o marach sennych jak najszybciej zapomnieć. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko jest takie, jak sobie wyobrażamy.

Pochodzenie snów

Sny to nic innego jak wytwór naszej wyobraźni. Mimo tego, że podczas snu nasze ciało odpoczywa i się regeneruje, to nasz mózg cały czas pracuje. Sny powstają głównie przez to, co dzieje się z nami w ciągu dnia. Jeśli marzymy o wakacjach i na tym skupiamy swoją uwagę, to we śnie będziemy leżeć na plaży. Jednak jeśli cały dzień się czymś zamartwiamy, to wtedy nawiedza nas koszmar z najgorszym czarnym scenariuszem. Chociaż jeden z nas po przebudzeniu będzie pamiętał cały sen, to kto inny nie zapamięta go w ogóle. Jeśli jednak pamiętamy, co nam się śniło, to może warto sprawdzić, co ta mara oznaczała. Po prostu sny nie zawsze są przepowiednią naszej przyszłości. Znaczenie snów jest ważne głównie wtedy, kiedy w naszym koszmarze dzieje się nam lub naszym bliskim coś złego.

Co oznacza śmierć bliskiej osoby we śnie?

Wszystko zależy od tego, jaka osoba nam się śni. Każdy koszmar jest zawsze straszny. Jeśli jednak widzimy w nim bądź dowiadujemy się o śmierci kogoś dla nas ważnego, to chyba gorzej już być nie może. Jednak nie należy traktować go dosłownie. Znaczeń takiego snu może być kilka. Zacznijmy od osoby, która w prawdziwym życiu wciąż żyje. Przede wszystkim pojawia się wtedy, kiedy w naszym życiu szykują się poważne zmiany. Ślub, czy przyjście na świat pierwszego są dla nas sytuacjami stresującymi i skupiamy na tym naszą całą uwagę. Co za tym idzie, podczas snu mózg przetwarza to wszystko „po swojemu”. Taki sen ma nam pokazać, że przechodzimy z jednego stanu w drugi.

Śmierć bliskiej osoby we śnie może mieć też drugie znaczenie. Taka nocna mara może oznaczać, że oddalimy się od osoby, o której śnimy. Czasami może śnić nam się śmierć osoby, której już z nami nie ma. W takiej sytuacji oznacza to tyle, że nie pogodziliśmy się z odejściem ważnej dla nas osoby i nadal za nią tęsknimy. Jeśli natomiast śni się nam śmierć małżonka czy partnera, to taki sen oznacza, że w naszym związku nie jest dobrze. Będziemy przechodzić kryzys, o ile już się nie zaczął.

Sny to często odzwierciedlenie naszej codzienności. Nasz organizm podświadomie próbuje nam pokazać, jak powinniśmy rozwiązać swoje problemy. Sny często są metaforą i nie należy traktować ich dosłownie. Znaczenie naszych może dać nam do myślenia. Istnieje wiele senników w formie papierowej, w których możemy sprawdzić co konkretny sen oznacza. Również w Internecie nie brakuje senników, które pomogą nam zrozumieć nasze mary.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj