Jak rozpoznać urok rzucony na dziecko?

Dawniej rzucały go wiedźmy i cyganki. Dziś może go przekazać niemal każdy kto posiada złe intencję lub złą energię. Zły urok. To właśnie on może być przyczyną wielu niepokojących zachowań u naszego dziecka. Początkowo objawy mogą być niewinne i często młodzi rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że coś nęka ich dziecko. Wierzyły w to nasze babcie i prababcie. Przyczyn nawet nieświadomego rzucenia uroku na niemowlę może być wiele. Może być to niechęć do dziecka gdy ktoś zirytuje się jego płaczem albo niespełnione rodzicielstwo. Urok można rzucić na dziecko nawet poprzez nadmierne wychwalanie jego niemowlęcej urody.

Gdy na dziecko zostanie rzucona klątwa pierwszym zauważalnym objawem będzie wyczuwalny niepokój dziecka idące często w parze z dużym pobudzeniem. Następnie pojawi się niewyjaśniony płacz oraz problemy ze spokojnym snem. W kolejnych stadiach będzie tylko coraz gorzej pojawi się między innymi: brak apetytu, brak skupienia, kolki, częste biegunki oraz wymioty. Wszystko to może doprowadzić do rozwoju u dziecka ciężkich chorób. Jeśli nie jesteśmy pewni czy to objawy chorobowe, czy też wynik rzuconego na dziecko uroku należy wybrać się do lekarza. Jeśli on nie znajdzie medycznego wytłumaczenia dolegliwości naszego niemowlaka warto zastosować metody dawniej stosowane przez nasze prababcie.

Metody zdejmowania uroku z dziecka

Metod na zdjęcie uroku rzuconego na dziecko jest bardzo dużo. Są one w dużej mierze uzależnione od regionu i obyczajów w nim panujących. Do najbardziej znanych sposobów odczyniania klątw należą między innymi:

1. Okruszki chleba: Jeśli nasze dziecko ma problemy ze snem i płacze bez powodu należy spróbować metody polegającej na przemyciu czoła dziecka okruszkami z chleba. Matka w dniu przemywania powinna mieś na sobie spódnicę. Najpierw trzeba przemyć czoło pociechy wodą z okruszkami chleba, a następnie wytrzeć je lewą stroną matczynej spódnicy.

2. Rodzicielska ślina: Jeśli nasze dziecko ma różne humory jest na to sposób. Należy nałożyć na palec odrobinę śliny i przemywać nią oczy dziecka. Po przemyciu oczek należy splunąć w cztery strony świata. Takie zdejmowanie uroku może wykonać zarówno matka, jak i ojciec dziecka.

3. Rozpuszczony wosk: Lanie rozpuszczonego wosku nad głową maluszka w celu zdjęcia strachu z dziecka. Do tej metody są potrzebne co najmniej dwie osoby. Jedna z nich trzyma nad głową pociechy miskę z wodą święconą. Natomiast druga powoli wlewa do miski gorący wosk. Przy tej metodzie należy zachować ostrożność aby nie wylać rozgrzanego wosku na niemowlę. Wosk w misce ułoży się w kształt tego co przeraża nasze dziecko.

4. Przelewanie jajka nad głową maluszka: Jest to metoda oczyszczania dziecka ze złych uroków. Potrzebne są do niej dwie szklanki oraz jako. Do jednej ze szklanek wlewamy białko z jajka, zaś drugą napełniamy do połowy wodą. Następnie nieśpiesznymi ruchami przelewamy białko z jednej szklanki do drugiej. Gdy białko znajdzie się w wodzie przyjmie kształt tego co straszy dziecko. Następnie szklankę z jajkiem należy postawić na wysokości głowy dziecka pod łóżkiem na całą noc. Bardzo ważne jest wylanie zawartości szklani przed wschodem słońca. Jeśli tego nie zrobimy klątwa nie zostanie zdjęta.

Istnieje jeszcze wiele metod mających za zadanie odpędzenie od naszego maluszka złych sił i uroków. Najlepiej zapytać o nie starsze osoby z naszego otaczania. One na pewno dobrze nam w tej kwestii podpowiedzą.

Jak ustrzec swoje dziecko przed urokami?

Jedną z metod zabezpieczenia naszego dziecka przed nieświadomym rzuceniem na niego uroku jest czerwona kokarda. Kokardę należy przymocować do wózka dziecka. Dzięki temu gdy inni będą zachwycać się dzieckiem nie rzucą na niego uroku. Czerwona kokarda odbija taki urok. Czerwień jest jednym z kolorów często stosowanych w ezoteryce, a jej zadaniem jest zabezpieczanie. A jeśli już jesteś na tym etapie, sprawdź ranking wózków dziecięcych.

Niektóre starodawne przestrogi głoszą, że nie należy pokazywać nieochrzczonemu  dziecku jego odbicia w lusterku, gdyż może przyciągnąć złą energię. Co więcej nieochrzczone dziecko jest bardziej podatne na rzucane klątwy.

Niezależnie czy się wierzy w tego typu przesądy, czy też nie. Zdrowie dziecka jest najważniejsze jeśli coś może je uchronić to nie ma w tym nic złego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj